آموزش ورود به فارکس

ثبت نام در فارکس دشوار نیست، اما برای پذیرش حساب با شرکتی که می خواهید با آن معامله کنید، باید مراحل خاصی را دنبال کنید، بنابراین ما این راهنما را برای کمک به شما برای باز کردن یک حساب فارکس واقعی و آزمایشی ارائه می دهیم.

اما قبل از شروع، اجازه دهید یادآوری کنیم که فارکس چیست:

فارکس به معنای بازار مبادله ارز خارجی است.در بازار فارکس یک ارز در مقابل ارز دیگری خریداری می شود و سود حاصل از مابه التفاوت نرخ ارز حاصل می شود، این فرآیند به صورت الکترونیکی انجام می شود، کالاهایی مانند طلا، نقره، نفت و مس نیز در فارکس قابل خرید هستند.

نحوه ثبت نام در فارکس :

برای ثبت نام در فارکس، فرد باید سه مرحله آسان و ساده را طی کند:

انتخاب نوع حساب
شروع ثبت نام فارکس
فعال کردن اکانت

انواع ثبت اکانت فارکس

حساب دمو: این حساب اولین ورودی برای هر کسی است که می‌خواهد در فارکس معامله کند، از طریق حساب آزمایشی می‌توانید به آنچه که در دوره یادگیری تجارت در فارکس آموزش داده شده است عمل کنید و با یک حساب آزمایشی معامله کنید و بدون از دست دادن پول خودو با پول غیر واقعی نحوه کار در بازار فارکس را بیاموزید.حساب دمو بهترین مکان برای آزمایش سیگنال های لحظه ای فارکس است.

حساب واقعی:پس از حساب آزمایشی حساب واقعی است که از طریق آن معامله با قرار دادن مبلغ مورد معامله و با پول واقعی انجام می شود.

حساب‌های تجاری استاندارد: حساب‌های استاندارد یکی از محبوب‌ترین انواع حساب‌های فارکس هستند، این نوع حساب به این دلیل نام‌گذاری شد که شخصی که معامله می‌کند قادر به انجام یک نوع تراکنش استاندارد است.

حساب‌های معاملاتی مدیریت‌شده فارکس: کارگزاران فارکس این گزینه را فراهم کردند تا بتوانند به نمایندگی از معامله گران و سرمایه گذاران تراکنش‌ها را انجام دهند،در این حالت نقش دارنده حساب محدود به واریز پول است.

حساب‌های تجاری VIP : این نوع حساب مزایای ویژه‌ای را برای صاحبان خود فراهم می‌کند، زیرا برخی از شرکت‌ها از معامله‌گر می‌خواهند که مبلغی کمتر از 10000 دلار واریز کند و سایر شرکت‌ها حداقل به سپرده‌گذاری 100000 دلاری نیاز دارند.

سرمایه گذاری در فارکس (فارکس) تجارتی است که بسیاری را به خود جذب می کند، زیرا فرصت های بسیار خوبی برای کسب سود خوب فراهم می کند، حتی اگر معامله گر مبتدی باشد و تجربه ای در تجارت فارکس نداشته باشد.

برای ورود به فارکس و کسب سود از آن باید مراحل زیر را طی کرد:

1- یافتن یک شرکت کارگزاری قابل اعتماد :

شرکت های کارگزاری زیادی در زمینه فارکس وجود دارند که قبل از ثبت نام در فارکس باید از بین آنها انتخاب شوند و باید شرکتی را پیدا کرد که شهرت خوبی داشته باشد و به صورت سازماندهی شده و با تیم پشتیبانی فنی بزرگ فعالیت کند و دارای سیستم معاملاتی پیشرفته باشد.

شرکت باید ابزارهای معاملاتی زیاد و در مقیاس وسیع داشته باشد تا فرصت های زیادی برای معامله و سرمایه گذاری داشته باشد و باید در نظر داشت که شرکت دارای مجوزهای قانونی لازم باشد.

2- باز کردن یک حساب دمو برای تجارت :

پس از رسیدن به یک بروکر خوب، ثبت نام در فارکس را با افتتاح یک حساب آزمایشی شروع می کنیم، این مرحله برای کسب تجربه و یادگیری کار با پلتفرم معاملاتی و همچنین سر و کار داشتن با تمام ابزارهای لازم برای آگاهی از نحوه باز شدن معاملات تجاری است و همچنین فرصت خوبی برای آشنایی با شرکت کارگزاری است که در معاملات فارکس و رسیدگی به خدمات مشتری یا خدمات مرتبط انتخاب کرده اید.

این مرحله مهمی است که از طریق آن با توانایی های شرکت انتخاب شده و میزان و کیفیت پشتیبانی که در هنگام تصمیم به افتتاح حساب با پول واقعی دریافت خواهید کرد، آشنا می شوید.

3- شناخت و درک بازار :

قبل از شروع ثبت نام در فارکس و سرمایه گذاری در معاملات، لازم است از ماهیت بازارها آگاهی کامل داشته باشید، نحوه خواندن و تجزیه و تحلیل شاخص های بازار را بدانید و بدانید که آیا روش ترجیحی شما تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی یا هر دو است.

و به یاد داشته باشید که نوع تحلیلی که انجام می دهید بستگی به نوع سرمایه گذاری دارد، بنابراین اگر می خواهید بلندمدت سرمایه گذاری کنید، بهتر است تحلیل فاندامنتال انجام دهید، اما اگر به صورت روزانه یا کوتاه مدت سرمایه گذاری می کنید. پس بهتر است از روش های تحلیل تکنیکال پیروی کنید زیرا سریعتر و انعطاف پذیرتر است.

4- انتخاب نوع حسابی که برای تجارت مناسب شماست :

اکثر شرکت های کارگزاری در زمینه فارکس بسته هایی از حساب های معاملاتی مختلف را ارائه می دهند که از بین آنها می توانید آنچه را که برای شما مناسب است انتخاب کنید، زیرا حساب های استاندارد، مینی و میکرو وجود دارد و همچنین حساب هایی برای افراد کم تجربه، مبتدی یا حرفه ای وجود دارد.

معامله گرانی که با مقدار کمی سرمایه برای معامله سر و کار دارند، همیشه باید یک حساب Mini باز کنند، با این حال معامله گران با تجربه با سرمایه زیاد می توانند یک حساب استاندارد باز کنند.

بنابراین لازم است قبل از ثبت نام در فارکس ، از انواع حساب ها آگاهی داشته باشید و آن ها را بشناسید تا بدانید که از نظر شرایط خاص معاملاتی ، حساب مناسب خود را انتخاب می کنید.

عوامل متعددی بر حساب معاملاتی که انتخاب می کنید تأثیر می گذارد، مانند حداقل سپرده، انتخاب ارز و موارد دیگر.

5- ایجاد یک طرح معاملاتی :

بدون پیروی از یک برنامه معاملاتی، نمی توانید انتظار انجام عملیات معاملاتی موفق را داشته باشید، زیرا برنامه معاملاتی همان چیزی است که شما را به یک سرمایه گذار موفق و پایدار تبدیل می کند.

از جمله عوامل اساسی در طرح معاملاتی، به عنوان مثال: دانستن اینکه چه زمانی می‌توانید معامله را شروع کنید، از چه نوع سبک معاملاتی استفاده کنید و ارزیابی شما از خود به عنوان یک معامله‌گر در حوزه فارکس چیست . پس از دانستن همه اینها، می توانید یک برنامه معاملاتی ایجاد کنید و یک روش ورود و خروج ایجاد کنید که می توانید مستقیماً آن را در معاملات دنبال کنید.

6- قرارداد کتبی را با دقت بخوانید :

برخی از کارگزاران شما را قادر به افتتاح حساب نمی کنند مگر اینکه فرم افتتاح حساب آنها را بررسی کنید و تمام بندهای آنها را بخوانید و با آنها موافقت کنید تا هر یک از طرفین از نحوه کار خود آگاه شوند.

7- ثبت نام :
برای افتتاح حساب باید مدارک رسمی متعلق به خود را به کارگزاری ارسال کنید  و فرم این اوراق از یک شرکت واسطه به دیگری متفاوت است و معمولاً با استفاده از Adobe Acrobat چاپ شده ارسال می شوند.

8- فعال کردن اکانت :

پس از ارسال کلیه مدارک مورد نیاز به کارگزار، یک ایمیل در مورد برخی دستورالعمل ها برای تکمیل مراحل فعال سازی حساب خود دریافت خواهید کرد. حساب خود را از چندین راه مختلف متناسب با توانایی های موجود و مکانی که هستید، تامین مالی کنید،یا به عبارتی شارژ کنید تا حساب شما به طور رسمی فعال  شود.

شرکت فارکس چیست؟

شرکت صرافی غیر بانکی که به عنوان کارگزار ارز یا به سادگی کارگزار فارکس نیز شناخته می شود، شرکتی است که خدمات مبادله ارز و پرداخت های بین المللی را به افراد و مشاغل ارائه می دهد.

چگونه یک حساب تجاری ایجاد کنیم؟

مرحله 1: کارگزار و نوع حساب کارگزاری مورد نظر خود را انتخاب کنید.
مرحله 2: ویژگی های مورد نظر و هزینه های مرتبط را در نظر بگیرید.
مرحله 3: کارگزاری را انتخاب کنید که با نیازهای مورد نظر شما مطابقت دارد.
مرحله 4: فرآیند درخواست را شروع کنید.
مرحله 5: حساب جدید خود را تامین مالی کنید و شروع به سرمایه گذاری کنید.

چگونه در فارکس ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام در وب سایت رسمی کارگزار فارکس با پر کردن یک فرم استاندارد با اطلاعات شخصی: نام، ایمیل و شماره تلفن و ارسال این فرم به کارگزار اولین مرحله ثبت نام در فارکس را طی خواهید کرد.
سپس نام کاربری و رمز عبوری به ایمیل شما ارسال می شود ، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد حساب شخصی خود شوید.
نوع حساب واقعی را از لیست انتخاب کنید و روی “باز کردن حساب” کلیک کنید.

در مرحله بعدی تنها نیاز است تا حساب خود را شارژ کرده و شروع به معامله کنید.